Переговори Путіна і Макрона: що сказали президенти про війну на Донбасі

03539

Можливість повернення до формату G8 і “реанімації” відносин між Росією та ЄС залежить від прогресу у врегулюванні “української кризи”.

Про це на прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним у Франції заявив французький лідер Еммануель Макрон. Запис виступу президентів розміщено на сайті Кремля, інформує Прямий.

“Сьогодні відносини між Росією і Європейським Союзом порушені розбіжностями щодо України. З 2014 року ми не вирішили цю проблему. І це буде ключовим для зміни формату G7 на G8. Є такий подразник – це ситуація на Україні. Тобто вирішення даного конфлікту також є тією самою магічною паличкою, яка відкриє двері Росії для повернення в клуб “Великої сімки”, яка може стати “Вісімкою”. Я вважаю, що це відповідає інтересам всіх сторін – знайти вихід з даної ситуації”, – переконаний Макрон.

Він вказав, що обрання Зеленського президентом і його позиція є новим фактором врегулювання ситуації в Україні.

“Необхідно відзначити, що є з боку Зеленського цілий ряд мужніх кроків, вчинків в цьому конфлікті, який триває вже п’ять років і який просто привів до того, що цивільне населення живе в жахливих умовах”, – зазначив Макрон.

Президент Франції також зазначив, що необхідно про регіональну роль Росії.

“І пан Зеленський прийняв кілька короткострокових заходів, ми про це поговоримо з паном Путіним, ми поділимося своїми аналізами, думками. Я сподіваюся, що за наступні години, дні, місяці ми знайдемо, знайдемо нову динаміку, і те, що нам дозволить корисно обговорити і просунутися вперед. Є, звичайно, питання в області безпеки. Я висловив співчуття пану Зеленському з приводу загибелі людей, які втратили життя в результаті інциденту, що стався 4 серпня в Україні”, – додав Макрон.

Французський лідер додав, що проводити саміт “Нормандської четвірки” необхідно за умови, якщо будуть дійсно досягнуті відчутні результати, а не зустріч заради зустрічі.

“І ми обговоримо всі ті кроки, які ми можемо прийняти з кожного боку. Через кілька днів буде проведена зустріч наших дипрадників для того, щоб підготувати наступну “Нормандську зустріч” на вищому рівні”, – заявив Макрон.

Одночасно президент Франції підкреслив, що, незважаючи на введені проти Росії санкції, франко-російські економічні та культурні відносини розширилися.

У свою чергу Володимир Путін заявив, що не бачить альтернативи Нормандському формату для закінчення війни в Донбасі.

“На мою думку, альтернативи нормандського формату не існує і, безумовно, ми будемо його підтримувати”, – сказав президент РФ.

Путін розповів, як у 2016 році четвірка лідерів пішла “на значний компроміс, фактично видозмінивши імплементацію закону про особливий статус Донбасу”. За його словами, п’ятий президент Петро Порошенко наполягав на тому, щоб це було змінено, а на той час глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр “зробив компромісну пропозицію”.

“Ми з цим погодилися, ми пішли на цей компроміс, щоб закон про особливий статус Донбасу був імплементований на тимчасовій основі в день голосування, а на постійній основі – після підведення підсумків та підтвердження результатів відповідними структурами ОБСЄ. Ну так треба це зробити в решті решт , треба якось це оформити. Те ж саме стосується деяких інших питань, наприклад питання, пов’язаного з амністією, і так далі”, – заявив Путін.

ДІАЛОГ ІЗ СЕПАРАТИСТАМИ ЧИ МІНСЬКИЙ ФОРМАТ: ПРО ЩО ГОВОРИЛИ ЗЕЛЕНСЬКИЙ І МАКРОН У ПАРИЖІ

7 серпня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еммануелем Макроном через загибель чотирьох українських військових на Донбасі.

Перед цим Володимир Зеленський під час телефонної розмови попросив  Володимира Путіна “вплинути” на припинення бойових дій на Донбасі.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.