Генсек НАТО: анексія Криму стала наслідком конкуренції наддержав

03468
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що анексія Криму Росією стала наслідком посилення конкуренції між наддержавами.

Про це повідомляє пресслужба Альянсу.

За його словами, НАТО і члени Альянсу стикаються з низкою викликів, один з них — посилення конкуренції між наддержавами.

«І ми бачимо наслідки цього від Криму, незаконної анексії Криму, до Північної Кореї, Сирії до Південно-Китайського моря», — сказав Столтенберг.

Крім того, Генсек НАТО вкотре наголосив, що анексія Криму — перший випадок після закінчення Другої світової війни, коли одна країна захопила частину іншої країни.

Він підкреслив, що Росія нарощує військовий потенціал і стає більш напористою. А лише кілька днів тому можна було спостерігати приклад того, як зростаюча конкуренція великих держав підриває порядок, заснований на правилах, повагу до міжнародних договорів і зобов’язань — коли 2 серпня припинив свою дію договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

США оголосили про вихід з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

4 березня 2019 року Путін підписав указ про вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт. Тоді Путін оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США.

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов’язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Громадське

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.