Український суд заарештував затриманий у Ізмаїлі російський танкер

03436

Приморський районний суд Одеси наклав арешт на російський танкер Neyma, затриманий 24 липня у порту Ізмаїл. Країна-агрессор використовувала судно під час нападу на українські кораблі у Керченській протоці.

NEYMAється-2! ( ЛІКНЕП ДЛЯ КОНСУЛА РФ )АРЕШТ – законний!Українським судом перевірено правомірність дій військових…

Geplaatst door Анатолій Матіос op Dinsdag 30 juli 2019

Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на своїй сторінці в соцмережі Facebook. За його словами, суд перевірив правомірність дій військових прокурорів і слідчих СБУ під час проведення 25 липня в порту Ізмаїл (Одеська обл.) обшуку російського танкера Neyma й наклав на нього арешт, як і на вилучені в ході обшуків документи.

Нагадаємо, 24 липня у порту Ізмаїл Служба безпеки України (СБУ) і Військова прокуратура затримали російський танкер NEYMA, який силовики РФ задіяли під час агресії у Керченській протоці для блокування українських суден і моряків. Членів екіпажу допитали, а сам танкер було визнано речовим доказом. Судно планують заарештувати і вже готують клопотання.

Пізніше в російських ЗМІ з’явилася інформація, що команда російського судна NEYMA повертається додому.

25 листопада два артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до Маріуполя. Про перехід російська сторона була заздалегідь проінформована відповідно до міжнародних норм для забезпечення безпеки судноплавства.

Однак поблизу Азовського моря прикордонні катери РФ спочатку заблокували танкером рух Керченською протокою, а пізніше спецназ ФСБ атакував і захопив українські кораблі разом з екіпажами.

Під час атаки, окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовця. Троє з них зазнали поранень. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на термін до шести років).

Через інцидент, Україна подала позов проти Росії до Європейського суду з прав людини.

25 травня постійна палата Трибуналу ООН з морського права в Гамбурзі підтримала позовні вимоги України до РФ про термінове звільнення незаконно арештованих українських моряків. Однак Кремль відмовився виконувати рішеннятрибуналу, пояснивши це тим, що повноваження суду начебто не поширюються на цю ситуацію.

UA.NEWS


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.