Трамп змусив співробітників Білого дому фальсифікувати факти, які стосуються розслідування – Мюллер

03411

Екс-спецпрокурор також наголосив, що Трампу можна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посади

Колишній спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займався розслідування російського втручання в американські вири 2016 року, заявив, що президент Дональд Трамп тиснув наказав співробітникам фальсифікувати записи, пов’язані з розслідуванням. Про це він розповів піл час виступу на слуханнях в комітеті з розвідки Палати представників, повідомляє The Hill.

Він сказав, що Трамп «намагався себе захистити, попросивши співробітників фальсифікувати записи, які стосуються розслідування».

 На запитання чи мав намір американський президент цими діями перешкодити розслідуванню, Мюллер відповів, що вся інформація є у звіті офісу. Крім того, у доповіді він вказав на десять інцидентів потенційного перешкоджання розслідуванню з боку Трампа та його адміністрації.

Крім того, екс-спецпрокурор заявив, що РФ неодноразово втручалась в американські виьори і продовжує це робити.

«Вони роблять це зараз, коли ми сидимо тут. Вони розраховують зробити це під час наступної кампанії»,- додав Мюллер.

Видання повідомляє, що загалом 24 липня, під час слухань, Мюллер додав мало нової інформації до тої, що була оприлюднена раніше. Виступаючи перед комітетом він неодноразово просив законодавців повторювати свої питання і на деякі  них не хотів відповідати.

Телеканал CNN підрахував, що Мюллер відмовився відповідати на питання понад 100 разів. Тим не менш, в його виступі було кілька цікавих фактів.

На самому початку слухань екс-спецпрокурор наголосив, що його висновки не виправдовують Трампа. Важливість заяви була підкреслена пізніше, коли він сказав, що Трампу модна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посадю. В основі його коментарів лежить положення Мін’юсту, в якому йдеться, що чинному президенту не модна висувати обвинувачення.

В якийсь момент Мюллер сказав, що не висував обвинувачень Трампу через вказівку від Бюро юрисконсульта агентства (OLC)

 «Знову ж, причина, чому ви не висунули обвинувачення Дональду Трампу, полягає у тому. що на думку OLC, ви не можете цього зробити?», – спитав Тед Ліу, конгресмен з Каліфорнії.

«Це правда», – сказав Мюллер, утім пізніше повернувся до цього моменту і заявив, що хоче «внести поправку».

«Ми не змогли визначити, чи здійснив президент злочин», – наголосив він.

Нагадаємо: 18 квітня було публіковано звіт за розслідуванням спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року. Перед його передачею Конгресу генпрокурор США Вільям Барр виступив на прес-конференції, під час якої він заявив, що немає доказів змови Трампа або когось із його штабу з російським урядом, немає підстав для висновку про перешкоджання президентом правосуддю.

Пізніше, під час першої публічної заяви про результати свого розслідування у справі втручання Росії у американські президентські вибори 2016 року Мюллер наголосив, що «якби була впевненість у тому, що Трамп не скоював злочин, ми б так і сказали».

Джерело: m!


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.