Підстав для затримання моряків з російського танкера не було — СБУ

03412
Екіпаж затриманого російського танкера, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці у 2018 році, не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання моряків встановлено не було.

Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.

«Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав та свобод російських моряків останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин», — заявили в СБУ, наголосивши, що Україна сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права та рішень Міжнародного трибуналу ООН з морського права, інформує Громадське.

Раніше у посольстві РФ повідомили, що моряки з затриманого танкера повертаються додому.

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT. Наразі на затриманому танкері закінчили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу судна та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

Росія вже відреагувала на затримання й заявила, що «з’ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.