Повернуть гроші за виборчу кампанію і дадуть сотні мільйонів бонусів. Що отримають партії після виборів

03405

“Слуга народу” отримає близько 225 мільйонів лише на діяльність партії.
За результатами виборів усі партії, які навіть не пройшли до парламенту, але набрали понад 2% голосів, отримають від держави гроші. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада ще 8-го скликання. Тож, недільне голосування обійдеться платникам податків іще в понад пів мільярда гривень на рік.

На відміну від європейських країн, де також є державне фінансування політсил, за чинним українським законом, політики можуть використовувати ці кошти не на просвіту активістів чи розбудову осередків, а на власний піар. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН

За бюлетень, вкинутий минулої неділі в урну для голосування, доведеться доплатити. Із кожного, хто проголосував – 38 гривень 42 копійки.

Пів мільярда гривень із зібраних податків наступного року роздадуть партіям, які на парламентських виборах набрали 2 і більше відсотків голосів. І так – щороку, до наступних виборів.

Ці гроші можна використати на статутну діяльність, на що саме – не прописано, тому тут важко контролювати. Скажімо, партії їх іноді використовують на рекламу – по телевізору за наші ж гроші нас вітати зі святами.

Такий принцип європейських демократій. Щоб партії не шукали фінансування в олігархів. Втім, у списках українських політсил і досі чимало бізнесменів, для кого державні мільйони – лише приємний бонус.

“Державне фінансування потрібно продовжити, але суттєво вдосконалити, тому що партія може витратити ці гроші як завгодно. Наприклад, одна проросійська партія за рахунок цих коштів погасила борг перед улюбленим телеканалом”, – говорить голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Відмовити партіям у фінансуванні можна, якщо вони неправильно заповнять документи або не подадуть звіт. Чи у разі кримінального переслідування. Але скільки діє закон – фінансують усіх, констатують у Нацагентстві із запобігання корупції. І навіть партії із відверто проросійськими поглядами.

“Ну, повірив виборець цій партії, ми не можемо ставити під сумнів її право на державне фінансування. Але партія буде подавати звіти, ми будемо їх перевіряти, ми будемо контролювати державні кошти”, – каже членкиня НАЗК Наталія Корчак.

Окрім щорічного фінансування, переможцям парламентських перегонів компенсують й витрати на виборчу кампанію. Звичайно, лише те, що вони офіційно вкажуть у звітах.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.