Нова глава Єврокомісії заявляє, що Польща прийняла півтора мільйона українських біженців

03382
Новообрана президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що в Польщу з України виїхали півтора мільйона українських «біженців».

Про це вона заявила в інтерв’ю виданню DieWelt, велика частина якого присвячена проблемі незаконної міграції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мало хто визнає, що така країна, як Польща, вже отримала 1,5 мільйона біженців з України, де на сході країни все ще триває гібридна війна», – заявила єврочиновниця.

Цим вона пояснює, чому, на її думку, багато країн не хочуть брати участь о розподілі біженців. Ці країни, зауважила Урсула фон дер Ляєн, зосереджують увагу на своїх конкретних проблемах, вдаються до жорсткої риторики та не виявляють бажання рухатися вперед (туди, куди їх хочуть завести такі країни, як Німеччина).

Колишній міністр оборони ФРН бачить одним з основних своїх завдань на посту укріплення європейського агентства з охорони кордонів Frontex. Вона переконана, що доведення його штату до 10 тисяч до 2027 року запізнілим. Водночас вона наполягає на реформі Дублінської системи, яку вважає дуже несправедливою.

Фон дер Ляєн переконана, що в питанні біженців треба застосувати «людяний підхід», оскільки рятувати – гуманітарний обов’язок, але слід без будь-яких вагань відправляти назад тих, хто не має права на притулок. Головне ж – створювати умови, щоби люди «взагалі не сідали в ці гумові човни», і не вирушали в небезпечний шлях з Африки через Середземне море.

Як повідомлялося раніше, за приблизними оцінками, в Польщі перебувають до мільйона трудових мігрантів з України.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.