Чи очікувати підняття цін на оренду нерухомості в Україні?

03371

Ще декілька років тому сегмент бюджетного житла в Києві стартував від 6 тисяч гривень, зараз квартиру дешевше 8 тисяч знайти дуже складно.

За словами рієлтора Максима Бабуряка, приблизно 80% всіх угод по Києву – бюджетний сегмент, передає «Обозреватель».
За словами експерта, в бюджетному сегменті 75-80% угод – однокімнатні за 8 тисяч. Конкуренція за квартири поки невисока: на ринку “мертвий сезон”. Насамперед, знімають житло біля метро і з мінімальним набором меблів. За прогнозами експертів, ближче до кінця серпня починається “гарячий” сезон і ціни на оренду житла можуть піти вгору. Причинами є активний бізнес-сезон та початок навчального року – десятки тисяч студентів прибудуть на навчання до великих міст. Все це призведе до значного зростання попиту на ринку – кількість охочих орендувати житло збільшується. Разом із тим орендодавці починають роздувати ціни. Традиційно до вересня квартири в бюджетному сегменті дорожчають на 10-20%.
“Є ще інший момент. Орендодавці намагаються відкласти підвищення цін до кінця опалювального сезону або зробити це перед його стартом. З огляду на витрати на комунальні послуги, які взимку збільшуються у 3-4 рази, це дозволяє квартирантам м’якше пережити такий “сюрприз”, – пояснює Бабуряк.

Однак із таким твердженням погоджуються далеко не всі експерти ринку.Чекати значного подорожчання оренди не доводиться, впевнена член правління Інституту нацполітики, експерт у сфері нерухомості Марина Багрова. Мовляв, ціни ближче до вересня, як і в минулі роки, дійсно підвищаться, але зростання буде незначним і в кращому випадку покриє просідання мертвого сезону весна-літо.

 УНІАН

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.