Порошенко спростував інформацію про продаж “Прямого”

03364

П’ятий президент України Петро Порошенко спростував інформацію про продаж телеканалу “Прямий” олігарху Віктору Медведчуку.

Про це він заявив в ефірі Прямого“.

“Перш за все, я хотів би подякувати журналістському колективу “Прямого” за мужню і чесну позицію, подякувати кожному окремому журналісту, працівнику каналу. Тому що ви робите дуже необхідну для України справу. І я щиро бажаю вам успіху. Друге. Дозвольте мені звернутися і подякувати глядачам каналу. Ви великі молодці, що його дивитесь. Бо коли ви його дивитесь, ви підтримуєте “Прямий” канал”, – сказав Порошенко.

Він пояснив, що хтось може подумати, що інформація про продаж телеканалу “Прямий” – це проста провокація, а обшуки і не збиралися проводити, але це буде помилкова думка.

“Бо обшуки планували проводитись. І зупинила їх ваша підтримка. Не буде вашої підтримки – не буде захисту. Прохання – продовжуйте підтримувати “Прямий” канал, “5-й”, “Еспресо”, всі незалежні ЗМІ, які захищають українську державність. Без цього буде значно гірше. Я наголошую зараз в прямому ефірі, що коли я про це почув, я зателефонував власнику “Прямого” каналу Володимиру Макеєнку. Я його знав, може, років 20 тому, коли він був депутатом Верховної Ради. Але – я це окремо наголошую – останні 8 років я з ним жодного разу не бачився, не говорив по телефону, не зустрічався. І сказав: “Є чутки, що ви продаєте “Прямий” канал. Це правда?” Він мені казав: “Ні, і не збираюсь”, – розповів Порошенко.

Він також додав, що запропонував Макеєнку в разі тиску на нього стосовно продажу телеканалу свою допомогу.

“Я кажу: “Я вам пропоную зробити дві речі на ваше рішення. Річ перша – я готовий приїхати до журналістського колективу і підтримати журналістський колектив від імені своєї політичної команди, що ми будемо боротися за свободу слова. І друге – я хотів би окремо наголосити, що якщо, не дай боже, хтось натисне на вас чи будь-що інше, і ви приймете рішення про продаж, підпишіть зі мною опціон: що першим, кому ви запропонуєте, буде Порошенко. Нікому іншому не продавайте. Не сприяйте експансії Кремля в інформаційний простір України”. Він мені пообіцяв це. І з цією новиною ми приїхали до журналістського колективу “Прямого” каналу. Я вперше був тут, я ніколи їх не бачив. Це була фантастична зустріч. Я ще раз хочу подякувати журналістському колективу”, – запропонував Порошенко.

Стосовно загальної ситуації в інформаційному полі країни Петро Порошенко також висловив свою думку.

“Хочу розкрити, що відбувається в інформаційному просторі. “112 канал” – кому він належав? Він належав російським втікачам: Захарченку чи Януковичу, чи його сину, чи… я не знаю. Але точно їм. І зміна власності не відбулася. Це може бути просто підстава, ширма. Але він проводив ту політику Кремля, бо належав втікач. “NewsOne” – кому він належав? Сину Азарова. І коли вони зараз замінили Азарова на Козака чи Медведчука – байдуже. Власник той самий – Кремль. А коли зараз відбулася зміна ZIK – він належав українцю. І сьогодні це вже точно розширення російської експансії. І причому механізми перевірки – або через Антимонопольний комітет (його лишили кворуму указами президента), або через Нацраду (їм зривають кворум для проведення засідання), або через суд (Окружний суд міста Києва заблокував позбавлення ліцензії “112 каналу) – це є вже політика, якої за часів Порошенка точно не було”, – сказав Порошенко.

Він зауважив, що подібне можна зупинити лише спільними зусиллями.

“Як це можна зупинити? Збільшенням представництва “Європейської солідарності”. Тому що половина складу Нацради формує парламент, тому що голову Антимонопольного комітету затверджує парламент і тому що наше парламентське представництво зможе дати бій. Бо лінія фронту зараз найважливіша, яку Кремль не подолав в 14-му на фронті, яку Збройні сили України героїчно тримали ці 5 років тримав, – зараз лінія фронту перемістилася в парламент. Ми маємо бути сильними, ми маємо бути озброєними вашою довірою, ми маємо бути озброєними вашою підтримку і нашою спільною єдністю. І тоді ми виграємо – виграємо цей бій, виграємо цю війну. Дякую ще раз журналістський колектив “Прямого” каналу. Ви – молодці. Але я хочу твердо наголосити: ви маєте підтримку, ви маєте захист, ви маєте повну позицію “Європейської солідарності”. Не бійтеся і йдіть вперед. Все буде добре”, – завершив Порошенко.

Зазначимо, що 15 липня видання “Інформатор” опублікувало статтю про продаж телеканалу “Прямий” куму президента Російської Федерації Володимира Путіна Віктору Медведчуку.Видання посилається н

Речниця ДБР Анжеліка Іванова повідомила в коментарі “Прямому”, що ніяких обшуків на телеканалі “Прямий” не проводилося.

Раніше “Прямий” повідомляв, що інформація про обшуки на телеканалі “Прямий”, які нібито проводять правоохоронці через відмивання коштів, не відповідає дійсності.

Зазначимо, правоохоронців наразі на телеканалі немає. Будь-яке втручання в роботу каналу будемо вважати наступом на свободу слова.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.