США передадуть Україні патрульні катери типу “Айленд” до кінця вересня

03319

Обидва американські катери типу “Айленд”, які ще минулого року США передали Києву, прибудуть в Україну до кінця вересня 2019 року.

Зараз триває активна підготовка екіпажів.

Інструктажем двох майбутніх екіпажів цих катерів особисто займався командувач Військово-морських сил ЗСУ Ігор Воронченко, розповів він в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

Екіпажі відбувають у Сполучені Штати і до середини вересня будуть опановувати ці катери. Вони будуть англомовними, діятимуть, фактично, за стандартами НАТО і будуть взаємосумісними,
– розповів військовий.

За його словами, по закінченню підготовки екіпажів, тобто до кінця вересня, прибудуть в Україну і новенькі “Айленди”.

Крім того, командувач Військово-морських сил анонсував нову підтримку від американських колег.

“Є також перспективи ширшого надання допомоги в цьому напрямку. Поки що озвучувати не можу, вони на рівні узгодження. Однак, “зелене світло” нам увімкнули”, – резюмував Воронченко.

Що таке катери типу “Айленд”?“Айленд” – швидкохідні патрульні катери берегової охорони США. Катери призначені для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій у прибережних водах.

Україна безкоштовно отримала два катери “Drummond” та “Cushing”. Втім, Міноборони України повинно сплатити усі супутні витрати за технічне обслуговування, підготовку екіпажів та транспортування. Загальна сума становить близько 10 мільйонів доларів.

Які потужні характеристики мають катери Island:

  • швидкість американських катерів – 29,5 вузлів;
  • дальність плавання при 90% запасах ПММ – 2307 миль;
  • екіпаж – до 16 осіб;
  • 5 діб роботи в автономному режимі;
  • озброєння – 25-мм автоматична артилерійська установка Bushmaster Mk 38 Mod і кулемети М2НВ.

Джерело: 24tv.ua

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.