Путін: Для звільнення українських моряків треба дочекатися завершення судового розгляду

03282

На прес-конференції за підсумками саміту G20 в місті Осака в Японії президент Росії Володимир Путін заявив, що для звільнення моряків потрібно дочекатися завершення судового розгляду щодо захоплених у районі Керченської протоки українських моряків.

«Рішення поки немає. У нас триває судовий розгляд. Потрібно дочекатися, будемо потім це вирішувати інформує Громадське радіо.

Головне, щоб це не було в рамках передвиборчої кампанії в Україні», — цитує Путіна видання.

Також Путін підтвердив, що  під час спілкування із президентом США Дональдом Трампом останній підіймав питання українських моряків.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії звільнити 24 захоплених моряків та повернути три кораблі. Це рішення є тимчасовим заходом у справі за позовом України щодо порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів,  проте Росія не виконала наказ у вказаний термін.

25 листопада 2018 року, коли українські судна з боку Чорного моря почали рух Керченською протокою до Азовського моря, російські кораблі та катери почали їх переслідувати. Від українських екіпажів вимагали зупинитися. Потім російські військові відкрили вогонь по українським човнам.

Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранили шістьох військових.

Росія звинуватила українських військових у нібито порушенні державного кордону. Моряки своєї провини не визнали і називають себе військовополоненими.

Вже у 2019 році, у січні, комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив усі поправки до резолюції щодо ситуації в Азові та Керченській протоці, зокрема погодив статус українських моряків, захоплених Росією, як «військовополонених».

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.