Нацбанк випустив обмежений обсяг е-гривні

03280

Національний банк України вивчає можливість випуску власної цифрової валюти – е-гривні. Про це повідомляється у прес-релізі регулятора.

НБУ розповів про проведений пілотний проект із випуску електронних грошей, у котрому брали участь волонтери та експерти Світового банку. Українські фахівці отримали «корисні висновки щодо випуску власної цифрової валюти» та досвід «випробовування технології блокчейн-платформи». Крім того, банк дослідив міжнародний досвід і правові аспекти впровадження нових технологій, а також «опрацьовував оптимальні варіанти бізнес-моделі обігу е-гривні», пише tsn.ua.

«Наше дослідження дало нам не тільки практичний досвід, але і поставило перед Національним банком нові запитання. Яким буде вплив цього інструменту на екосистему платіжного ринку? Чи буде достатній попит на е-гривню з боку користувачів, торговців та учасників ринку? Яка технологія має використовуватися? Яким має бути рівень анонімності транзакцій з е-гривнею? Сьогодні точних відповідей на ці запитання не маємо не лише ми, але й інші центробанки світу», – прокоментував результати пілотного проекту заступник голови НБУ Сергій Холод.

Експерти Нацбанку продовжують працювати над питанням випуску електронних грошей. «Впровадження е-гривні неможливе без значних інвестицій та часу на модернізацію платіжної інфраструктури та популяризацію е-гривні як нового інструменту для населення з урахуванням вже наявних звичок споживачів», — констатували в НБУ.

New Format


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.