Конституційний суд Молдови, який відсторонив президента Додона, у повному складі подав у відставку

03267

Венеціанська комісія визнала рішення суду нелегітимними.
Конституційний суд Молдови подав у відставку у повному складі.
Про таке пресслужба суду оголосила 26 червня, передає ТСН з посиланням на “Європейська правда”.
“Владі буде повідомлено про припинення повноважень суддів і вакантні місця в Конституційному суді, щоб компетентні органи могли вибрати кандидатів”, – йдеться у повідомленні.

Голова суду Міхай Поалелунжь подав у відставку ще 20 червня, а його обов’язки буде тимчасово виконувати суддя В’ячеслав Запорожан.

Раніше Венеціанська комісія при Раді Європи заявила, що У Раді Європи визнали незаконним відсторонення президента Молдови Додона У Раді Європи визнали незаконним відсторонення президента Молдови Додона вважає нелегітимним рішення Конституційного суду Молдови щодо тимчасового відсторонення Ігоря Додона від посади президента Молдови

Нагадаємо,  “Ситуація, близька до вибуху”. У Молдові під тиском вулиці вирішують, хто є владою “Ситуація, близька до вибуху”. У Молдові під тиском вулиці вирішують, хто є владою ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем’єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та Конституційний суд позбавив президента Молдови повноважень Конституційний суд позбавив президента Молдови повноважень відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов’язків президента став колишній прем’єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про У Молдові розпустили парламент та оголосили дострокові вибори У Молдові розпустили парламент та оголосили дострокові вибори розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.