Суд встав на сторону ФОПів у сплаті ЄСВ

03211

Кіровоградський окружний адмінсуд визнав незаконним нарахування фізособам-підприємцям (ФОП) на спрощеній системі оподаткування боргу зі сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ) за період без доходів.

Розглядаючи позов підприємця проти ДФС, у якому той вимагав скасувати вимогу сплатити 15,82 тис грн податкового боргу за ЄСВ, суд прийняв сторону ФОП, передає UA.NEWS

У рішенні суду від 23 травня 2019 року йдеться, що згідно норм Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) на суму доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізосіб. При цьому сума єдиного внеску не повинна бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Зазначені платники податків повинні платити внесок у розмірі, встановленому законом, незалежно від отримання доходу. У число таких платників податків не відносяться фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Нагадаємо, 8 травня радник Зеленського з податкової політики Данило Гетманцев заявив, що новообраний Президент ініціює списання 7,4 млрд грн боргів ФОПів за ЄСВ, що накопичилися з 2016 року. Однак пізніше виявилося, що в команді Зеленського обіцяють списати борги, які не існують.

Раніше повідомлялося, що новий глава податкової Сергій Верланов буде боротися з ФОПами у великих компаніях. На його думку, схему з ФОП можна врегулювати і без прийняття нового законодавства.

У минулому році кількість ФОПів в Україні зросла, були названі найпопулярніші сфери діяльності.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.