Уряд урізав субсидії на 8 мільярдів

03142

У держкомпанії «Нафтогаз» повідомили, що Кабмін скоротив видатки на виплату субсидій на 8 мільярдів гривень. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 22 травня.

«Ми ще довго будемо дізнаватися новини із сумнозвісного засідання уряду 22 травня. Уряд зменшив суму коштів на виплату субсидій на 8 млрд грн», – написав заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк.

На підтвердження він опублікував посилання на розпорядження Кабінету Міністрів від 22 травня 2019 р. № 357-р про Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2019 рік

У держбюджеті на 2019 рік на субсидії було закладено 55 млрд грн, з яких 12 млрд грн українці повинні отримати «живими коштами».

З початку року українцям нарахували 730,7 мільйонів гривень субсидій для компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Це на 27,2%, або на 199,3 мільйонів гривень вище, ніж за аналогічний період 2018 року. Влада розпочала процес переоформлення субсидій від держави з початком літнього сезону. Деякі категорії субсидіантів можуть втратити грошову допомогу, зокрема, через борги.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів планує поступово монетизувати усі наявні пільги – за прикладом монетизації комунальних субсидій.

Нагадаємо, 26 вересня 2018 року Кабінет міністрів схвалив план повної монетизації субсидій.  Монетизація допоможе досягти двох цілей. По-перше, українці більше не будуть заручниками постачальників послуг, адже досі рахунки формувалися поза увагою субсідантів. І другий момент – у населення з’явиться мотивація до енергоефективності.

UA.NEWS


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.