Трибунал ООН зобов’язав Росію відпустити українських моряків

03114

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію повернути Україні три кораблі та відпустити на волю 24 українських моряків.

Міжнародний трибунал з морського права у суботу, 25 травня, зобов’язав Росію негайно звільнити захоплених у Керченській протоці українських моряків та дозволити їм повернутися в Україну. Відповідне рішення щодо тимчасових заходів, про які просила українська сторона, оприлюднив у Гамбурзі суддя Джин-Хен Пайк (Jin-Hyun Paik). “Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну”, – заявив голова трибуналу.

Суд також заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України. “Секретне вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, видається трибуналу дуже малоймовірним”, – йдеться у рішенні. Трибунал також погодився із тим, що Україна вичерпала всі можливості домовитися із РФ про звільнення моряків без звернення до суду.

Голова суду Пак Чжин Хьон зазначив, що “Росії і Україні потрібно утримуватися від заходів, здатних загострити спір щодо інциденту в Керченській протоці”. Російська сторона своєю чергою вважає, що Міжнародний трибунал з морського права не володіє юрисдикцією для розгляду “керченського інциденту”, заявило російське МЗС.

Там повідомили, що заяви, зроблені Росією та Україною під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених нею процедур вирішення спорів щодо інциденту в Керченській протоці. “В ході подальшого арбітражного розгляду маємо намір послідовно відстоювати нашу позицію, в тому числі, відсутність в арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію у світлі згаданих вище обставин”, – заявили в російському МЗС.

Українська сторона очікує, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ трибуналу, заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. “Наказ трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Як відомо, 16 квітня міністерство закордонних справ України звернулося до Міжнародного трибуналу з морського права із запитом для застосування примусових заходів щодо Росії задля звільнення українських моряків, захоплених РФ в листопаді 2018 року. Тоді російські прикордонники із застосуванням зброї затримали в Чорному морі в районі Керченської протоки український буксир “Яни Капу” і два малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, що прямували з Одеси в український порт в Азовському морі. Суд в анексованому Криму арештував 24-х українських моряків цих суден до 25 січня 2019 року. Наприкінці листопада моряків перевели в Москву, згодом арешт продовжували.

DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.