Вибори до Європарламенту: ЄС може дати тріщину

03109

Стартували вибори до Європарламенту. За новий склад парламенту голосуватимуть упродовж чотирьох днів: від 23 до 26 травня.

Правом голосу зможуть скористатись 500 мільйонів виборців з 28 європейських країн. Першими на виборчі дільниці прийшли жителі Великої Британії та Нідерландів.

Експерти прогнозують, що чимало виборців віддасть свої голоси за правопопулістські та євроскептичні партії.

Які виклики та загрози для Об’єднаної Європи можуть принести вибори – дізнавалися журналісти 24 каналу.

Небезпека радикальних сил

Вибори у Старій Європі завжди характеризуються невисокою явкою. У 2014 році там прийшли на дільниці лише 43 відсотки виборців. Молодь же часто ігнорує своє право волевиявлення. Але зовсім не низька явка є головним викликом для Євросоюзу. А висока вірогідність перемоги радикальних партій.

Опитування свідчать, що крайні праві здобувають все більше місць. Це недобре ані для Європи, ані для громадян,
– наголосив кандидат у депутати до Європарламенту Йохан ван Овертвельдт.

“Радикальні “антисили” матимуть успіх на виборах у багатьох країнах. Це рухи проти ЄС, проти євровалюти та антиміграційні рухи”, – додав дослідник Центру європейської політики Яніс Еммануїлідіс.

Як відомо, Європарламент формується з 750 депутатів. За традиційні проєвропейські партії віддадуть свої голоси від третини до половини виборців – припускають експерти. Стільки ж можуть отримати і радикали.

Радикальні партії, які критично ставляться до євроінтеграційних процесів, стають популярною силою. Причому, не лише в окремих країнах, а тепер й у всій Європі. Вони можуть зайняти третину в Європарламенті. Це в свою чергу може завадити прийняттю проєвропейських рішень,
– зазначив професор Антверпенського університету Девід Крікеманс.

Нідерланди

Нідерланди – одна із перших країн, у якій стартували вибори до Європарламенту.

Голландський прем’єр-міністр Марк Рютте прийшов на виборчу дільницю з позитивним настроєм та жартуючи. На голосування прем’єр приїхав на велосипеді, транспорті який в Україні лише входить в політичну моду.

Сьогодні важливо, щоб всі зрозуміли необхідність реформування ЄС. Тому наш голос – це голос за Європу і за готовність до командної роботи,
– підкреслив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

вибори європарламент
Марк Рютте

вибори європарламент
Прем’єр-міністр Нідерландів приїхав проголосувати на велосипеді

Велика Британія

Велика Британія теж одна із перших країн, у якій відбуваються вибори до Європарламенту. І тут переважають радикальні настрої. А все через вдалу спекуляцію на болючому для британців питанні Brexit. Лідер партії, який відстоює вихід Британії з ЄС, переконаний, що його сила має всі шанси потратити в Європарламент.

Ми проголосували за вихід ще три роки тому. Але ані уряд, ані парламент цього не зробили. Саме тому ми на цих виборах,
– сказав депутат Європарламенту, лідер британської партії UKIP Найджел Фарадж.

фарадж
Найджел Фарадж

Італія

Боротьбою з іммігрантами італійського прем’єра Маттео Сальвіні привела його Лігу Півночі до Європарламенту ще у 2014 році. Сьогодні розраховують на більше мандатів.

В Італії відбуваються жахливі речі. Зростає ксенофобія через навішані ярлики на мігрантів. Хоч неофашистські партії мають малу підтримку. Тож сподіваємось, що це лише галас,
– прокоментував вибори директор школи управління у Римському університеті Джовані Орсіна.

орсіна
Маттео Сальвіні

Німеччина

Добре знають про радикалів і в Німеччині. Тамтешня “Альтернатива”, співфінансована росіянами, взагалі відкрито виступає проти євроінтеграції. Влада ж закликає жителів голосувати за традиційні європейські партії.

Ми закликаємо тих, хто має проєвропейську позицію, висловити її на голосуванні і віддати свій голос за проєвропейську партію,
– наголосив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

гайко маас
Гайко Маас

Словенія

Якщо ж радикали та популісти здобудуть більшість, то Євросоюз може взагалі дати тріщину – припускає глава МЗС Словенії Миро Церар.

Якщо вони почнуть керувати, то об’єднана Європа розпадеться. Сподіваюсь нам стане сил, аби рухатись вперед з Європою і писати її історію як історію успіху та єдності,
– припустив міністр закордонних справ Словенії Миро Церар.

церар
Миро Церар

Протести проти мігрантів в Італії та Угорщині, спроби вийти Британії з ЄС, протести жовтих жилетів у Франції, каталонський конфлікт в Іспанії. Усі ці дестабілізаційні процеси можуть змінити вектор роботи Європарламенту. Відтак, він буде змушений зосередитися на внутрішніх проблемах, а не на зовнішній політиці. І тоді навряд його новий склад буде так гостро і миттєво реагувати на прояви російської агресії, як нинішній. Той неодноразово сам ініціював і запроваджував санкцій проти Росії.

Джерело: 24tv.ua

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.