У Раді вигадали, як уникнути розпуску після інавгурації Зеленського

03073

Фракція «Народного фронту» знайшла спосіб, як уникнути розпуску Верховної Ради. Для цього планується оголосити про вихід із коаліції, тоді спікер Андрій Парубій матиме 30 днів для формування нової більшості.

За даними джерел Лівого берегу, фракція може вийти з коаліції 17 травня. У цьому випадку місячний термін для створення коаліції закінчиться вже тоді, коли розпуск парламенту технічно стане неможливим – за півроку до планового завершення його повноважень.

«Ми пам’ятаємо, як Окружний адмінсуд на чолі з Павлом Вовком зажадав від Парубія пред’явити докази існування коаліції. Передбачалося зафіксувати її відсутність ще з 2017-го року, а отже і можливість для Зеленського розігнати Раду. З огляду на те, що інавгурацію призначено на 20 травня, а суди до нього є цілком лояльними, Володимир Зеленський цілком може спробувати провернути такий трюк», – зазначило джерело.

«Підсумкове засідання фракції – в п’ятницю вранці», – уточнив співрозмовник.

Як повідомлялось, переможець президентських виборів 2019 року матиме формальну підставу для розпуску Верховної Ради. Йдеться про відсутність коаліції у парламенті. При чому, припинити повноваження парламенту можна буде одразу після прийняття присяги.

Глава Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк вважає, що імунітет від розпуску у Ради з’явиться не з 27 травня, а 14 червня. Тобто вже після інавгурації нового президента Зеленського. А у штабі Зеленського заявили, що у нього, як Президента, нема законних причин розпустити парламент.

Сам Зеленський  уникає прямої відповіді на питання про розпуск парламенту. Чітку позицію обраний президент пообіцяв дати після інавгурації, коли матиме відповідні повноваження.

UA.NEWS


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.