Голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку висловили недовіру

03063

Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України.

Це трапилося на засіданні КС у вівторок, 14 травня – рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів.

На засіданні Конституційного суду у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку Комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду, пише “Дзеркало тижня“. Натомість він запропонував суддям розглянути конституційність закону “Про очищення влади”.

Пропозицію Шевчука судді не підтримали, і тоді голова Конституційного суду покинув засідання. Утім, судді продовжили засідання і без участі Шевчука розглянули можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Хто такий Станіслав Шевчук? Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року обраний за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, з 21 лютого 2018 року – голова КСУ.

У чому звинувачують Шевчука? Комісія з питань регламенту та етики прийшла до висновку, що існують підстави для звільнення Шевчука з посади судді Конституційного суду. У зв’язку з, мовляв, “вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України”.

Комісія “виявила його (Шевчука – 24 канал) невідповідність займаній посаді”. Мовиться про допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком порушення Конституції і законів України, а саме:

• видання незаконних розпоряджень,
• політизації діяльності Конституційного суду України і його голови,
• ігнорування прав суддів,
• порушення конституційних гарантій.

24tv.ua

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.