США відправлять авіаносець на Близький Схід, аби надіслати «чіткий сигнал» Ірану

03032
Сполучені Штати відправлять ударну групу на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників на Близький Схід, щоби надіслати «чіткий сигнал» Ірану.

Про це повідомив радник президента США з питань нацбезпеки Джон Болтон, передає BBC.

За його словами, цей крок демонструє, що Вашингтон готовий дати «безкомпромісну відповідь» на посягання на інтереси США або союзників у регіоні.

«Сполучені Штати не шукають війни з іранським режимом. Але ми повністю готові відреагувати на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ сил Ірану», — сказав Болтон.

Це вже не перший випадок розміщення авіаносної групи США в Перській затоці на фоні напруження у відносинах з Іраном.

За словами неназваного американського чиновника, направлення авіаносця на Близький Схід пов’язано з інформацією про можливий напад на сили США в регіоні.

Нагадаємо, на початку квітня США включили іранських «вартових Ісламської революції» до списку терористичних організацій.

У листопаді 2018 року набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які скасували в межах ядерної угоди 2015 року.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Громадське

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.