Євродепутати виступили проти того, аби ЄБРР надав 100 млн євро кредиту компанії Косюка

03025
Депутати Європарламенту та лобісти європейського пташиного бізнесу виступили проти того, аби Європейський банк реконструкції та розвитку видавав 100 мільйонів євро кредиту компанії «МХП» Юрія Косюка.

Про це повідомляє Politico.

Зазначається, що причиною такого рішення стало те, що «МХП» знайшла офіційну «лазійку», яка дозволила компанії обходити квоти та обмеження ЄС на імпорт курятини з України.

Так, євродепутат Томас Вайц повідомив, що буде домагатися, щоб Австрія, яку він представляє у Європарламенті, добивалася негативного рішення щодо кредиту ЄБРР компанії Косюка.

«Це безглуздо витрачати мільярди євро на сільськогосподарську політику ЄС з підтримки фермерів та водночас видавати гроші іноземним бізнесменам, які загрожують європейським фермерам», — повідомив Вайц.

До протесту проти видачі кредиту компанії Косюка долучилась лобістська група AVEC, яка відстоює інтереси європейських фермерів та птахівництва.

Водночас варто зазначити, що ЄБРР не є структурною одиницею ЄС, тому жодна європейська інституція не може вплинути на рішення щодо видачі кредиту. Однак акціронерами ЄБРР є всі країни-члени ЄС.

Рішення про кредит для «МХП» на 100 мільйонів євро мають ухвалити 22 травня.

Раніше повідомлялось, що Україна та ЄС домовилися закрити схему, яка дозволяла обходити квоти на експорт м’яса птиці. Цією схемою користувалася компанія «МХП» Юрія Косюка. Так, «МХП» обійшла квоту на експорт курячого філе, продаючи до ЄС філе з кісткою. Такий товар не підлягає квотування ЄС та може ввозитися без мит. Однак, після потрапляння на територію ЄС такі філе оброблювались, а кістка видалялась.

Нагадаємо, що 22 лютого «МХП» придбав одну з найбільших птахофабрик у Словенії.

Громадське радіо

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.