Місія ООН вважає розслідування трагедії в Одесі неефективним та упередженим

03015
Моніторингова місія ООН з прав людини вважає, що розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року було неефективним.

Про це заявили голова місії Фіона Фрейзер та представник місії Діармуд Кунніфф, презентуючи в одеському прес-центрі “Паритет” аналітичну довідку щодо розслідування причин та обставин трагедії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами голови місії, за п’ять років більшість винуватців трагедії не притягнуто слідством до відповідальності.

“Деякі кримінальні провадження, зареєстровані після цих трагічних подій, застрягли на етапі досудового розслідування, інші – на етапі судового розгляду”, – зазначила Фрейзер.

У Моніторинговій місії висловили занепокоєння з приводу того, що розслідування сутичок у центрі міста і пожежі в Будинку профспілок “може не відповідати критеріям незалежності та неупередженості, враховуючи твердження про можливу причетність правоохоронних органів до цієї справи”.

Моніторингова місія висловила низку рекомендацій. Зокрема, в аналітичній довідці йдеться, що розгляд судових справ і розслідування кримінальних проваджень триває надто повільно. Нацполіції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно і неупереджено розслідувати всі трагічні смерті із залученням старших слідчих з відповідним досвідом. А головам судів першої інстанції варто надати пріоритетний статус судовим провадженням, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

Крім того, Моніторингова місія ООН з прав людини закликала РФ забезпечити своєчасний розгляд екстрадиційних вимог щодо підозрюваних у справах 2 травня та розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги у розслідуваннях справ 2 травня.

Укрінформ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.