Путін спростив отримання громадянства РФ для ще низки категорій українців

03011

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення спрощеного порядку отримання російського громадянства для додаткових категорій громадян України.

Відповідний указ опублікували на офіційному інтернет-порталі правової інформації разом із зразком заяви про прохання надати громадянство.

Згідно з указом, подати заяву на спрощене отримання паспорта РФ можуть:

  • громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим та м.Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • особам без громадянства, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим та м.Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • громадянам України та особам без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Росії, вид на проживання в РФ, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку на території РФ або свідоцтво учасника Державної програми зі сприяння добровільному переселенню в РФ громадян, які проживають за кордоном, які постійно проживали на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України станом на 7 квітня 2014 року і 27 квітня 2014 року відповідно, а також їхнім дітям, подружжю і батькам;
  • іноземним громадянам та особам без громадянства, які самі або найближчі родичі яких були піддані депортації з території Кримської АРСР, а також їх прямим родичам.

Також в указі йдеться про те, шо отримати паспорт РФ у спрощеному порядку можуть також громадяни Афганістану, Іраку, Йемену та Сирії, які народилися на території СРСР.

Нагадаємо, 24 квітня російський президент Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей.

Міністр закордонних справ Клімкін відреагував на це, назвавши це «паспортний» етапом окупації Донбасу.

За дорученням Петра Порошенка постійний представник України при ООН вже звернувся до Ради Безпеки.

Офіційний представник Євросоюзу заявив, що видача російських паспортів мешканцям окупованої частини Луганської та Донецької областей є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Москви.

Громадське радіо

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.