Сутички між військовими і тисячі мітингувальників. Опозиція Венесуели перейшла до фіналу повалення режиму Мадуро

03007

Один із заарештованих лідерів опозиції вийшов на волю і сказав, що частина воєнних-патріотів перейшла на бік невдоволених.

У столиці Венесуели лунають звуки стрілянини. Йдеться про район військової авіабази в Каракасі, де лідер опозиції Хуан Лідер венесуельської опозиції Гуайдо заявив про початок фінальної операції із повалення режиму Мадуро

Наразі на вулиці вийшла велика кількість протестувальників. Серед них є військові. На оприлюдненому відео, яке зняв невідомий автор на вулицях столиці, одні військові беруть під контроль зброю та техніку інших.

Леопольдо Лопес, який був заарештований за проведення антиурядових протестів 2014 року, був звільнений. Він оголосив, що патріотично налаштовані військові на боці протестувальників. “Це момент усіх венесуельців, тих, хто перебуває в уніформі, і тих, хто цього не робить”, – сказав опозиціонер.

Уже є міжнародна реакція. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що тимчасовий президент Хуан Гуайдо оголосив про початок операції “Лібертад”. “Уряд США повністю підтримує венесуельський народ у своєму прагненні до свободи і демократії. Демократію не можна перемогти”, – написав він у Twitter.

Своєю чергою, посольство РФ у країні не вводить додаткових заходів безпеки. Дипломатична установа працює у звичайному режимі. Глава комітету з міжнародних питань Держдуми Росії Леонід Слуцький заявив, що Москва не підтримає повалення режиму.

При цьому глава МЗС Венесуели Хорхе Арреаза у Twitter гостро відреагував на ситуацію в столиці. Він засудив “колумбійський уряд за нову спробу перевороту у Венесуелі”. “Ми засуджуємо перед міжнародним співтовариством підтримку колумбійського уряду нової спроби державного перевороту у Венесуелі. Всі неконституційні дії останніх місяців у Венесуелі були заплановані з Вашингтона і Боготи”, – написав урядовець.

ТСН


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.