Російські паспорти в ОРДЛО – правова підстава для агресії в будь-який момент, – Огризко

02982

Указ президента РФ про видачу паспортів жителям ОРДЛО – це черговий привіт із Кремля новому українському керівництву. Перший був нафтовий, а тепер – паспортний.

Це зауважив міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Коментуючи указ президента РФ Путіна про видачу російських паспортів жителям ОРДЛО, дипломат констатував, що стилі й методи Росії залишаються однаковими – як на Придністров’ї, так і в Абхазії та Південній Осетії, а тепер і на Донбасі.

«Це черговий привіт із Кремля новому українському керівництву. Перший був нафтовий, а тепер – паспортний. З одного боку, такий крок – це посилення політичного тиску, а з іншого – створення правової підстави для агресії у будь-який момент.

Оскільки Росія, згідно зі своїм законодавством, дійсно має право захищати своїх громадян, де б вони не були. А це – пряма дорога до дуже швидкої військової атаки», – застеріг Володимир Огризко.

Експерт визнав, що всім нарешті потрібно зрозуміти, що говорити з Путіним мовою скликання чергових засідань Радбезу ООН можна, але це малоефективно.

«Значно ефективніше посилювати нашу роботу із західними партнерами, щоб санкції проти Росії були дуже болючими. Росія не робить жодних висновків з усього того, що відбувається. А тому аргументом української дипломатії має бути те, що на жодне прохання та заклик Заходу Росія не реагує.

Натомість відбувається продовження курсу на загострення. Відтак потрібно вирішувати, як спільно можна стримати цю загрозу, щоб Росія позбавилася імперського синдрому. Оскільки це може призвести до негатив наслідків для всіх, зокрема і для Росії», – підсумував Володимир Огризко.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про Путін спростив отримання російського громадянства для жителів «ЛНР-ДНР»Путін спростив отримання російського громадянства для жителів «ЛНР-ДНР»спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Україна вже звернулася до Радбезу ООН через видачу російських паспортів у ОРДЛО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликає українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.