“Прихована анексія”. Західні оглядачі про указ Путіна про паспортизацію для ОРДЛО

02983

Указ Путіна про паспортизацію ОРДЛО “лише ускладнить вирішення російсько-українського конфлікту”, – пише екс-посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution, Стівен Пайфер.

На Заході активно коментують подію, яка може стати передвісником нової ескалації на сході України.

“Прихована анексія триває”, – твітує євродепутатка Ребекка Гармс.

“Росія відзначає вибір Україною нового президента ще одним кроком до анексії східних областей України”, – пише відома американська політична коментаторка Енн Еплбаум.

 Чимало оглядачів, включно із Стівеном Пайфером вбачають в указі Путіна його прагнення випробувати на міць новообраного президента України Володимира Зеленського. На це зокрема вказує Пітер Бейкер, головний кореспондент у Білому домі від The New York Times.
 “Ось він – третій день після обрання Зеленського”, – твітує журналіст “Радіо Свобода” Карл Шрек.
 “Ще один удар Путіна по національному суверенітету”, – твітує Марк Гертлінг, американський політичний коментатор , співавтор книги про втручання Росії у політичні процеси у США.
 Як відомо, Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства Росії для жителів районів Донецької та Луганської областей контрольованих підтримуваними Росією сепаратистами.

“Абсурдний і дестабілізуючий указ Росії щодо російських паспортів для жителів Донецька і Луганська”. Так назвали новий нормативний акт Росії у Посольстві США в Україні.

“Підтверджуємо нашу рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, – наголосили у дипломатичному представництві США.

Оглядачі відзначають, що крок Путіна нівелює сподівання на те, що обрання Зеленського могло би стимулювати Росію до переговорів.

“От тобі і вікно можливостей для пожвавлення мирних перемовин”, – твітує Макс Седдон, кореспондент видання Financial Times у Москві.

“Путін знову змінює гру, провокує українську державу та її нових лідерів та Захід, і дивиться, хто першим виявить слабкість”, – пише німецький журналіст Джуліан Рьопке.

 

Голос Америки


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.