Частина українців залишиться без субсидій: подробиці

02937

У травні 2019 року частина українців залишиться без субсидій. Стало відомо, що уряд готується до перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. У Кабміні зазначили, що це пов’язано із закінченням опалювального сезону. Причому для трьох мільйонів домогосподарств перерахунок субсидії буде зроблено автоматично, а іншим субсидіантам потрібно буде оновити заяву та декларацію про доходи. Зокрема, повторно з цими документами у травні в управління соцзахисту населення необхідно буде звернутися:

  • Орендарям житла;
  • Внутрішньо переміщеним особам;
  • Сім’ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі осіб;
  • Сім’ям, в яких є непрацюючі люди працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;
  • Громадянам, у яких протягом року відбулися зміни в складі сім’ї.

У Міністерстві соціальної політики України заявили, що змінювати критерії для призначення житлових субсидій не планують. Тому істотного зменшення кількості субсидіантів в 2019-2020 роках не передбачається. При цьому в міністерстві уточнили, що субсидії живими грошима для оплати житлово-комунальних послуг у березні отримали 3,4 млн домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 млрд гривень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що нинішня повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків уряду щодо реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші будуть залишатися у споживачів. І такий принцип буде працювати на постійній основі.

За словами міністра Реви, система монетизації діє без збоїв.

Зокрема, у Кабміні анонсували чергові перевірки всіх субсидіантів у зв’язку із завершенням опалювального сезону. Представники соціальних служб будуть звертати увагу на заборгованість і неофіційні доходи. Якщо людина має додатковий дохід, але не платить вчасно за отримані комунальні послуги, врна залишиться без субсидій. Також субсидій можуть позбавити тих, хто заборгував за комунальні послуги понад 340 гривень. В уряді повідомили, що перевірки будуть проводитися онлайн-методом і по квартирах інспектора поки ходити не будуть.

Андрій Рева також попередив, що якщо ви отримуєте субсидію і у вас виникла заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг, поки ви її не погасите, держдопомогу на наступний термін просто не буде призначено.

Today


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.