У Парижі поліція застосувала сльозогінний газ проти жовтих жилетів

02932

У відповідь на провокації протестантів поліція кинула в бік маніфестантів кілька гранат зі сльозогінним газом.

Зіткнення між співробітниками поліції і маніфестантами сталися вдень у Парижі, передає ТАСС.

Група демонстрантів, обличчя яких були закриті масками, почала кидати в поліцію пляшки і петарди на площі Республіки. У відповідь поліція кинула в бік маніфестантів кілька гранат зі сльозогінним газом.

 Раніше президент Франції Еммануель Макрон підписав закон про боротьбу з хуліганством, завдяки якому посилюється контроль над проведенням акцій протестів.

Згідно з документом, розширюються повноваження поліції, а також дозволяється місцевій владі не допускати на протести окремих громадян, яких раніше визнали ініціаторами заворушень.

Нагадаємо, що у Франції масові акції почалися через різке підвищення цін на паливо. Пізніше протестувати вийшли французькі школярі та студенти.

Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ та електрику на 2019 – тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м’яких вимог для вступу в університети.

Протести “жовтих жилетів” відбулися не тільки у Франції. До них приєдналися жителі деяких міст Португалії, а також Брюссель.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.