«Клекотливі орли летять до України». В Яворів на навчання прибудуть бійці елітної 101-ї повітряно-десантної дивізії США

02917

В Яворівський центр бойової підготовки (Львівська область) у найближчі дні прибудуть близько 150 бійців елітної 101-ї повітряно-десантної дивізії армії Сухопутних військ США. Про це у Facebook повідомив посол України у США Валерій Чалий.

«Клекотливі орли (screaming eagles) летять до України! У найближчі дні понад 150 військових елітної 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США прибудуть в Україну для тренування наших у Яворівському центрі бойової підготовки і взаємного обміну досвідом», — написав він.

Хто такі «Клекотливі орли»?

101-а повітряно-десантна (десантно-штурмова) дивізія отримала своє прізвисько через характерну нарукавну емблему, на якій зображена голова білого орла, який кричить. Дивізія була сформована в серпні 1942 року і отримала славу завдяки участі у висадці в Нормандії під час Другої світової війни. Також брала участь в операції «Маркет Гарден» на території Нідерландів та Німеччини у 1944 році. Відзначилася при обороні Бастоні під час битви у бельгійських Арденнах (1944—1945). Саме ці події прославили дивізію і зробили її невід’ємною частиною низки комп’ютерних ігор (Call of Duty: United Offensive, Company of Heroes, Medal of Honor) та кінофільмів («Брати по зброї», «Врятувати рядового Райана» тощо).

Після Другої світової «орли» брали участь у В’єтнамській війні, в операції «Буря в пустелі»

Частина війни у Перській затоці 1990—1991 років, операція багатонаціональних сил зі звільнення Кувейту і розгрому іракської армії., в операціях у Афганістані (з 2002 року і по сьогодні), а також у вторгненні в Ірак (2003 рік).

  • У Чорному морі стартували військово-морські навчання групи фрегатів НАТО «Морський Щит 2019» (Sea Shield 2019), які пройдуть з 5 по 13 квітня. У навчаннях беруть участь 14 румунських військових кораблів, шість кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів і Туреччини і 2 200 військових.
  • 4 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс посилить підтримку України та Грузії в Чорному морі. Мова йде про захід кораблів країн Альянсу у порти цих держав, навчання Військово-морських сил та обмін даними.

the Бабель


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.