Рада вже розглянула 1,5 тисячі поправок до «мовного закону», залишилось ще 500

02913
Верховна Рада України на засіданні 9 квітня розглянула 304 поправки до законопроекту про функціонування української мови як державної.

Таким чином народним депутатам залишилось розглянути більше 500 поправок до проекту закону.

Так, засідання парламенту розпочалося з розгляду 1219-ї поправки і завершилося після розгляду 1523-ї. Загалом, до другого читання законопроекту депутатами внесено 2082 поправки.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д, який визначав статус української мови як офіційної державної мови в Україні та передбачав адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу». Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Також українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур, депутати усіх рівні, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо.

Громадське

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.