США не допустять, щоб Росія зберегла владу Мадуро у Венесуелі — Помпео

02897
США не допустять, щоб Росія змогла посприяти збереженню влади режиму Ніколаса Мадуро у Венесуелі, як це відбулося з режимом Башара Асада в Сирії.

Про це сказав у п’ятницю в ефірі програми Fox & Friends державний секретар США Майкл Помпео, інформує Укрінформ.

“Тут (у ситуації у Венесуелі – ред.) йдеться про наше сусідство. Тут все буде зовсім інакше”, – зауважив Помпео у відповідь на запитання, чи не повториться розвиток подій у Венесуелі із ситуацією в Сирії, де Росія намагається захистити діючий режим.

“Президент Трамп дав зрозуміти, що ми маємо важливий національний інтерес у тому, щоб венесуельський народ отримав демократію, на яку він заслуговує”, – підкреслив Помпео.

Він нагадав, що Венесуела раніше була багатою країною. “Ми повернемо їх до цього”, – зазначив держсекретар США.

При цьому глава Держдепу зауважив, що не коментуватиме варіанти, які використовуватимуть США в питанні Венесуели. “Президент (Трамп – ред.) дав чітко зрозуміти, що росіяни повинні забратися звідти, і президент також ясно наголосив, що Мадуро теж має піти”, – підкреслив державний секретар США.

Як повідомлялося, Венесуела нині переживає економічну і політичну кризу. Наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін у результаті президентських виборів, які бойкотувала опозиція та які не були визнані багатьма державами.

Гуайдо був визнаний тимчасовим президентом Венесуели Сполученими Штатами Америки, Канадою, Австралією, більшістю країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав. На підтримку Мадуро виступають такі держави, як Росія, Китай і Туреччина.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.