Черги та святковий настрій: як голосують українці за кордоном

02879

За кордоном перша дільниця почала працювати 30 квітня о 23:00 за київським часом і вже сьогодні об 11 завершила свою роботу – це у місті Канберра, столиці Австралії.

Варто зазначити, що на закордонних виборчих дільницях голосування проводиться з 8:00 до 20:00 за місцевим часом країни, де проходить голосування. Саме тому початок голосування припав на Австралію. Проголосувати там зможуть також українці з Нової Зеландії.

Завершать голосування на дальніх закордонних виборчих дільницях у американському Сан-Франциско о 6:00 ранку 1 квітня за київським часом

Загалом на закордонному виборчому окрузі ЦВК сформувала 101 дільничну комісію і передала туди трохи більше за 420 тисяч бюлетенів. Українці голосують у 72 країнах світу, а виборчі дільниці розташовані в посольствах та консульствах України.

Найбільша кількість дільниць – у Німеччині, їх там 5. По 4 – у США, Польщі, Італії. По 3 дільниці – в Канаді, Іспанії та Туреччини. У Росії всі дільниці для голосування закриті.

Найбільша дільниця для голосування – у Молдові, там зареєстровано 52 тисячі виборців. Найменша – при військовій частині в Косово, там виборців менше за 50.

Таїланд

24 Канал поспілкувався з жителькою України, яка зараз перебуває у столиці Таїланду – Бангкоку. Туди вона поїхала разом з своїми дітьми на олімпіаду з математики. Жінка прибула на дільницю зранку та була вже 11 виборцем президента України. Всього повинна проголосувати 191 людина, серед них 15 туристів.

Німеччина та Словенія

О 8 годині, згідно розкладу, відкрилися виборчі дільниці в Німеччині та Словенії.

У Любляні голосують у приміщенні посольства України в Республіці Словенія, яка знаходиться за адресою Мівка 27.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник зазначив, що на дільниці в Берліні панує піднесений настрій, адже “сьогодні – справжнє свято української демократії”.

Японія

Вибори проходять спокійно, в українців святковий настрій, бо триває ханамі – це період цвітіння сакури. На дільниці люди проходять з дітьми. На сайті консульства за 5 днів до виборів було оголошення про те, що потрібно зареєструватися. У декого приймали документи навіть у позаробочий час.

ПольщаНа дільниці у Варшаві з самого ранку сформувалася черга з бажаючих проголосувати за майбутнього Президента України. Зі знімків, які поширюють у мережі, видно, що черга виходить далеко за межі посольства. Люди вишикувалися на кількадесят метрів уздовж тротуару. Загалом, у Польщі сьогодні буде працювати 4 дільниці – у Варшаві, Гданську, Кракові та Любліні.

На дільниці у Кракові зареєстровано 10133 громадян України, ЦВК сюди прислало 8400 бюлетенів. Ця дільниця охоплює Малопольське, Свєнтокшиське, Сілезьке, Опольське та Нижньосілезьке воєводства. Під консульством у Кракові, як і у Варшаві, сформувалася довжелезна черга.
Вибори у Кракові //KRAKIV.PL

краків вибори президент
Вибори у Кракові //KRAKIV.PL

краків вибори польща

На виборчій дільниці, що розміщена у посольстві України у Варшаві, станом на 19:00 вже проголосувало понад 3 тисячі українців. Там голосують активно, черга тягнеться ще з вулиці та складає близько 450 метрів.

Не обійшлося і без курйозів на дільниці: дехто не зміг проголосувати через те, що вони невчасн подали свої заяви для зміни виборчої дільниці або забували брати з собою паспорт.
24tv.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.