Для українців за кордоном спливають останні дні реєстрації на виборах-2019

02838

Працівники консульських установ радять співгромадянам поквапитися.
Спливають останні дні, коли українці за кордоном можуть зареєструватися для Вибори-2019: особливості голосування для українців, які живуть за кордоном

Для того, щоби взяти участь у волевиявленні, слід стати на тимчасовий консульський облік, ідеться в сюжеті ТСН

У США для цього потрібно надати такі документи: паспорт, копії першої сторінки та сторінки з візою, фотокартку, заповнену облікову картку, заяву, документальний доказ проживання у країні – будь-який документ із адресою, наприклад, угода про оренду квартири чи комунальний рахунок. “Всі особи, які стануть на облік у березні, крайній термін 20 березня, коли ми зможемо включити їх у списки виборців”, – попередили в посольстві. Аби стати на консульський облік, витрачати зайві гроші і долати тисячу кілометрів не обов’язково – документи приймають поштою.

У цій країні діють чотири консульські установи – в Нью-Йорку, Чикаго, Сан-Франциско та Вашингтоні. Кількість українців, які встали на облік порівняно з останніми виборами, зросла на 6 тисяч. Різниця в часі з Києвом ні на що не вплине – відкриються усі дільниці о 8:00 ранку за місцевим часом, закриються о 20:00 годині. Все інше відбуватиметься так само, як і в Україні. “Єдина особливість – голосування здійснюється за закордонним паспортом, а в Україні за внутрішнім. Ну, і ще буфету немає”, – кажуть дипломати.

Для українців Німеччини вже доступна можливість перевірити себе у списках виборців. Особисті дані підтверджуються за допомогою електронної пошти, після чого можна подивитися, на якій дільниці людина може взяти участь у голосуванні. Якщо відповіддю буде українська реєстрація, то слід звернутися до консульства та написати заяву про зміну місця голосування. Необхідно прийти особисто і поквапитися – документи мусять потрапити в Україну до 25 березня.

Заява про зміну адреси діє тільки на один тур виборів, на другий треба буде писати нову, тому співробітники консульства радять стати на тимчасовий облік – тоді ім’я буде у списках виборців весь час, поки людина перебуватиме на обліку. На це документи приймають поштою – особистий візит необов’язковий. “Будь ласка, на тимчасовий облік, тим більше, що документи подаються однакові, і заява, і тимчасовий облік, і він, наголошую, є безкоштовний. Тому що деякі починають, що він коштовний, треба дозвіл з України – ні”, – переконує радник з консульських питань Ірина Лисенко.

Виборча комісія в Берліні уже розпочала роботу, в її попередньому списку понад 16 тисяч виборців. Загалом у Німеччині працюватиме чотири дільниці. Внести себе у список у день виборів буде вже неможливо.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.