«Жовті жилети» вийшли за рамки: Макрон обіцяє жорстку відповідь протестувальникам

02834

Через протести президент Франції був змушений повернутися з відпустки

Протести «жовтих жилетів» більше не схожі на маніфестацію, оскільки перетворилися на погроми і прояви вандалізму, заявив президент Франції Еммануель Макрон. Він вимагає вжити жорстких заходів щодо учасників, щоб заворушення і погроми більше не повторилися, повідомляють французькі ЗМІ.

В суботу 16 березня у Франції пройшла чергова акція протесту «жовтих жилетів», уже 18-та за рахунком. Найбільші масові заворушення і зіткнення відбувалися в самому центрі Парижа, на Єлисейських полях. Тут агресивні молодики розгромили і підпалили десятки магазинів і кавярень, і навіть банк.

 Поліція затримала 237 учасників заворушень. Деяких було відпущено на свободу, однак близько двох сотень осіб, 15 з яких неповнолітні, перебувають під вартою, інформує AFP.

За даними правоохоронних органів, в протестах цьому разу взяли участь 32 тисячі осіб, а під час заворушень в Парижі постраждали 17 поліцейських і 42 маніфестанти.

Президент Франціх назвав учасників вчорашніх протестів спільниками хуліганів і особами, які хочуть знищити державу. Через протести Макрон перервав свій відпочинок на Піренеях і приїхав у Париж, щоб обговорити ситуацію з чільними французькими посадовцями.

Президент Франції пообіцяв «сильні рішення», щоб запобігти подальшому насиллю.

«Ці люди намагаються всіма способами… завдати шкоди Республіці, ламаючи, руйнуючи, ризикуючи когось вбити», – сказав Макрон.

 «Я хочу, щоб ситуація була проаналізована, і щоб в найкоротші терміни можна було вжити додаткових сильних рішень з метою більше не допустити подібного», – наголосив він.

Нагадаємо: протестні акції «жовтих жилетів» почалися через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і кілька тижнів поспіль вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.

Раніше парламент Франції ухвалив закон про обмеження прав демонстрантів.

Раніше ми писали, яка доля тих 8 тисяч учасників протестів «жовтих жилетів», яких було затримано правоохоронцями за весь час протестів.

m!


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.