Пашинський розповів, кому РНБО доручила провести аудит «Укроборонпрому»

фото з Вікіпедії

Було прийнято рішення доручити Кабміну провести фінансовий та управлінський міжнародний аудит «Укроборонпрому» та сектору оборони.
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський.

За словами Пашинського, на засіданні РНБО було прийнято рішення розширити спостережну раду «Укроборонпрому», зокрема запросити туди військових фахівців з країн-членів НАТО.

«Ще одне рішення – це максимально відкрите державне оборонне замовлення. Закритими будуть тільки українські військові стратегічні розробки, а вся радянська зброя, боєприпаси, автотехніка, весь імпорт максимально відкривається, вводяться конкурентні процедури.

Також дуже детально обговорювалась інформація правоохоронних органів. Ми повинні чітко розуміти, що слово «контрабанда» для аналізу купівлі нами запчастин для боєздатності нашої техніки не може бути застосоване. Питання інше – ціни і внутрішньоконкурентні процедури», – зауважив Пашинський.

Він також заявив, що членами РНБО  було прийнято рішення доручити «Укроборонпрому» і силовим структурам відмінити так звані «довідки», адже це один із корупційних інструментів.

Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки й оборони додав, що було прийнято й багато інших рішень. Пашинський сподівається, що після того, як вони будуть виконані, у суспільстві буде менше питань, а інформація буде розкрита.

Окрім цього Пашинський наголосив, що не все вирішується Президентом і РНБО. Він також заявив, що закон по ДОЗу прийдеться докорінно змінити.

Нагадаємо, 25 лютого команда «Bihus.info» оприлюднила розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

У свою чергу концерн «Укроборонпром» і сам Гладковський-старший заявили, що позиватимуться до суду на журналістів.

Про такі ж наміри повідомив і син Олега Гладковського Ігор. Він заявив, що готовий надати пояснення правоохоронним органам з усіх питань, про які розповіли журналісти.

Сьогодні, 6 березня відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене реформуванню ДК «Укроборонпром».

Фото : Вікіпедія


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.