Депутати запропонували створити для IT-ФОПів окрему групу

02767

У Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується створити п’яту групу єдиного податку виключно для представників IT-галузі України.

Законопроект №10094 опубліковано на сайті Ради, передає Ain.ua.

До п’ятої групи пропонується віднести ФОП, що надають послуги в сфері IT: видання комп’ютерних ігор і іншого програмного забезпечення, програмування, консультування, обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах.

Відповідно до законопроекту, такі ФОП не повинні використовувати працю найманих осіб, а їхній дохід не повинен перевищувати 7,5 млн грн на рік.

Також ФОП на 5-й групі будуть мати право використовувати у своїй роботі обладнання та приміщення, що належать іншим ФОП або юрособам, не укладаючи з ними трудового договору (таким чином нівелюється одна з норм, прописаних в резонансному законопроекті Мінсоцполітики).

Законопроектом пропонується поступово нарощувати податкову ставку для 5-ї групи – по 1% на рік до 10% в 2025 році:

  • 5% доходу з 1 січня 2020 року,
  • 6% доходу з 1 січня 2021,
  • 7% доходу з 1 січня 2022 року,
  • 8% доходу з 1 січня 2023,
  • 9% доходу з 1 січня 2024,
  • 10% доходу з 1 січня 2025 року.

Якщо ж річний дохід ФОП 5-ї групи буде перевищувати 7,5 млн грн, пропонується встановити ставку податку в розмірі 15%. Такий же податок буде застосовуватися для випадків, коли ФОП на 5-й групі отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Згідно із законопроектом, ЄСВ для платників п’ятої групи з 2020 року складе подвійний розмір мінімального страхового внеску.

Нагадаємо, Мінсоц мав намір заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу

Після того, як проти ініціативи виступили представники IT-індустрії, президент та прем’єр пообіцяли не ускладнювати для них умови роботи.

Економічна правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.