Вже близько 400 парафій УПЦ МП вирішили перейти до помісної церкви – Епіфаній

02752
Майже 400 парафій УПЦ МП наразі вирішили перейти до Православної церкви України.

Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Наскільки мені відомо, зараз вже є близько 400 парафій, які не просто висловили бажання, а провели загальні установчі збори, на яких більшістю голосів було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. Ми чуємо, що щодня у тій чи іншій області приймаються рішення (про переходи). Зараз ми впорядкуємо це все до кінця юридично, бо, на жаль, до цього часу в українському законодавстві не було таких хороших прецедентів єднання”, – сказав митрополит Епіфаній.

На зауваження, що 400 громад – це лише трохи більше 3% від 12 тисяч парафій УПЦ МП, він висловив переконання, що не слід педалювати процес переходу.

“Цей процес поступовий, і я стою на позиціях, що ми не повинні міряти часом і кількістю. Цей процес має бути поступовим, мирним, добровільним. Основа – не кількість, а щоб не було протистоянь, не було війни. Ми не маємо права зараз розпалювати в Україні інший, релігійний фронт. Нам достатньо війни на Сході. Якщо ми ще відкриємо всередині країни релігійний фронт, то це може закінчитися дуже сумно для української держави… Не потрібно зважати на цифри і ставити хронологічні рамки”, – зазначив предстоятель ПЦУ.

Щодо переходу єпископів з УПЦ МП, з яких перейшли лише двоє (до ПЦУ від дня її створення перейшли двоє ієрархів УПЦ МП – митрополит Вінницький та Барський Симеон (Шостацький) і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко)), митрополит зазначив, що “це була та основа, євангельська закваска, меншість, яка з часом породить більшість”.

“З часом вони стануть добрим прикладом для інших. Ми ведемо переговори з іншими архієреями, які певною мірою вагаються. Вони вивчають принципи переходу, питання, як зберегти майно. Це не все так просто. У владики Симеона є певні проблеми в цьому напрямку”, – зауважив Епіфаній.

Водночас він додав, що зараз ПЦУ перебуває на завершальному етапі реєстрації єпархіальних установ і парафій, і коли все буде впорядковано юридично, то з часом декілька архієреїв приєднаються до єдиної православної церкви, “коли вони будуть впевнені, що все буде збережено: і майно, і парафії, які підтримують їх”.

Укрінформ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.