Марчук розповів, чому Україна має готуватись до миротворців на Донбасі

�����
Російська Федерація жорстко протидіятиме залученню миротворчих сил на Донбасі, однак Україна повинна зробити все можливе, аби підготуватись до їх введення.

Про це заявив представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Євген Марчук під час засідання національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» на тему «Участь ООН та ОБСЄ у вирішенні збройних конфліктів: можливі сценарії для України», повідомляє Укрінформ.

“Росія категорично робитиме все, що тільки можливо, щоб ніяких миротворців там (на Донбасі — ред.) не було”, – заявив Марчук. Водночас він вважає, що це питання й надалі буде обговорюватись на всіх рівнях.

На його думку, розмови про поетапність впровадження миротворчої місії можливі, і вони будуть продуктивними, якщо відбуватимуться не в публічній площині, а в закритому форматі.

“Нам не треба впадати в розпач, що Росія блокуватиме будь-яку версію миротворчої місії, але ми маємо розробляти внутрішні (документи — ред.), щоб ми були готові на випадок, якщо Росія піде на якийсь компромісний варіант, який прийме Україна і наші союзники. Щоб не вийшло, що рішення прийнято, а у нас буде маса неготових процедур як це реалізовувати”, – наголосив Марчук.

Представник у Тристоронній контактній групі також звернув увагу на проблему правового врегулювання перебування миротворців на Донбасі в українському законодавстві.

“Ми будемо відповідати за миротворців на нашій території. Використання зброї миротворцями, де вони несуть службу, несе дуже багато проблем. В якій формі і на базі якого внутрішнього і міжнародного законодавства відбуватиметься забезпечення перебування тут миротворчої місії – незрозуміло”, – наголосив Марчук, додавши, що Україна на сьогодні не має відповідної законодавчої та нормативно-правової бази.

Крім правового врегулювання, Україна також повинна розробити комплексний документ, який визначатиме, як будуть реалізовуватись всі складові залучення місії в комплексі з ОБСЄ.

Під час виступу Марчук нагадав, що на сьогодні існує прихована протидія Росії на рівні ООН, аби питання мандату миротворчої місії були заблоковані. Допоки не буде знайдено компроміс, яким буде мандат і що це буде за місія, питання не буде виноситись на розгляд. Підсумовуючи свій виступ, Марчук наголосив, що Україна повинна запропонувати всім сторонам свою компромісну версію мандату миротворчих сил на Донбасі.

Укрінформ

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.