Мадуро звернувся за підтримкою до ОПЕК, проте отримав відмову – Reuters

02726

Організація вважає за краще не втручатися в політичні суперечки

Діючий президент Венесуели Ніколас Мадуро звернувся за підтримкою до Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) зі скаргою на санкції США, введені проти венесуельської державної нафтової компанії PDSVA. Мадуро поскаржився, що ці санкції можуть суттєво вплинути на ціни на нафту, передає Reuters.

Однак в ОПЕК, членом якої є Венесуела, відмовилася робити будь-які офіційні заяви. Вони зацікавлені лише у питаннях нафтової політики, а не політики загалом, заявили в організації.

 Лист від Мадуро надійшов в ОПЕК 29 січня – наступного дня після того, як США ввели санкції проти PDVSA.

«Я прошу вашої твердої підтримки і співпраці, щоб спільно засудити ці безсоромні дії, які призвели до позбавлення активів одного з членів ОПЕК», – йдеться в листі Мадуро.

Він написав, що ОПЕК повинна визначити, як ця акція вплине на світовий енергетичний ринок, і які ризики виникнуть для інших країн-членів ОПЕК.

Санкції проти Венесуели спричинили зростання світових цін на нафту, в понеділок вона торгувалася на рівні $62 за барель.

Також санкції вплинули на поставки – як ми писали, більше 20 танкерів, завантажених венесуельською нафтою, стоять на якорі в Мексиканській затоці, оскільки немає покупців на сировину.

Проте, на думку аналітиків, завдяки потужностям інших виробників нафти, таких як Саудівська Аравія, можна буде компенсувати втрату експорту з Венесуели.

ОПЕК намагається уникати політичних суперечок. Минулого року організація відхилила запит Ірану стосовно обговорення санкцій США проти Тегерана.

На даний момент вже понад 40 країн світу визнали лідера опозиції Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом країни до проведення виборів.

Нагадаємо, сьогодні ще один венесуельський високопоставлений військовий перейшов на бік Гуайдо.

Між тим повідомлялося, що «Роснефть» запідозрили у співпраці з венесуельською PDVSA в обхід американських санкцій.

Джерело: m!


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.