ЦВК зареєструвала рекордну кількість кандидатів на пост президента України

02710

У п’ятницю, 8 лютого, Центральна виборча комісія (ЦВК) завершила реєстрацію претендентів на пост глави держави. У 2019 році ЦВК зареєструвала рекордну кількість кандидатів на пост президента України – 44, а всього документи подала 91 особа.

Нагадаємо, на найперших виборах у 1991 році було всього шість кандидатів на пост президента України: Володимир Гриньов, Леонід Кравчук, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, Ігор Юхновський та Леопольд Табурянський.

На одного бажаючого більше було в 1994 році, тоді на пост президента мітили Олександр Мороз (з тих пір балотувався постійно, крім 2014 року), Леонід Кучма, Леонід Кравчук, Володимир Лановий, Валерій Бабич, Іван Плющ та Петро Таланчук.

У 1999 році кількість претендентів зросла до 15 осіб, у процесі виборчої кампанії знову кандидатури зняли Володимир Олійник та Олександр Ткаченко.

А в 2004 році ЦВК зареєструвала 26 кандидатів, а в 2010 році кількість бажаючих знизилася до 18 осіб.

На минулих виборах офіційними кандидатами стали 23 політика, серед яких – Олег Царьов і Наталія Королевська, які потім зняли свої кандидатури, Зорян Шкіряк, Дмитро Ярош, Олег Тягнибок та Вадим Рабинович.

Нагадаємо, у п’ятницю, 8 лютого, кандидата в президенти України Володимира Зеленського атакували у Львові. Концерт Зеленського і його студії “95-й квартал” спробували зірвати незадоволені активісти.

Today.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.