Манафорт зустрічався з бізнес-партнером щодо України в 2018 році – WP

?????????????????????????????????????????????????????????

Колишній керівник виборчої кампанії президента США Дональда Трампа, політтехнолог Пол Манафорт в 2018 році підтримував ділові контакти в Україні з давнім соратником, який, як вважається, має зв’язки з російською розвідкоюПро це повідомляє The Washington Post.

Згідно з судовими документами, отриманими в ході розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера про втручання РФ у вибори 2016 року, Манафорт обговорював політичну роботу з діловим партнером “взимку 2018 року”. На той момент спецпрокурор Мюллер вже пред’явив Манафорту звинувачення в рамках “російського розслідування”.

Пізніше в тому ж році колишньому колезі Манафорту по роботі в Україні, російському бізнесменові Костянтину Килимнику пред’явили звинувачення за перешкоду правосуддю.

У документах також повідомляється, що Килимник був присутній на інавгурації Трампа. The Washington Post зазначає, що невідомо, чи знав президент про присутність російського бізнесмена.

За даними ЗМІ, команда Мюллера звинуватила Манафорта в неправдивих свідченнях про його контакти з Килимником. За непідтвердженими даними, саме фігуру Килимника прокурори вважають центральною в цій справі.

Встановити то, що Манафорт збрехав про контакти з Килимником вдалося завдяки помилки адвокатів політтехнолога при підготовці судових документів. Вони завантажили в базу даних суду невідредаговані файли, з яких випливало, що Манафорт ділився з Килимником даними опитувань, пов’язаних з президентською кампанією Трампа.

Костянтин Килимник – давній соратник Манафорта і дуже закрита фігура. За інформацією Радіо Свобода, уродженець Кривого Рогу був українським інсайдером Манафорта і доповідав йому про ситуацію в Україні під час передвиборчих перегонів у США в 2016 році.

Джерела The Financial Times повідомляли, що Килимник міг бути пов’язаний з російською розвідкою в часи роботи на екс-президента України Віктора Януковича в команді Манафорта. За даними FT, Килимник потрапив в команду Манафорта в якості перекладача під час роботи з найбагатшим олігархом України Рінатом Ахметовим. Поступово йому довірили більше обов’язків.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.