Гройсман: Уряд повністю підтримує Уляну Супрун

02696

В Україні існує тренд: звинувачувати у негараздах тих, хто хоче змінити систему, а не тих, хто довів її до поганого стану. Незважаючи на це, уряд повністю підтримує дії Уляни Супрун і команду Міністерства охорони здоров’я.

Про це під час засідання Кабінету міністрів України заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Вчора, виступаючи в парламенті, я наголосив на тому, що ми вийшли з прірви, у якій перебували багато років. Сьогодні маємо шанс рухатися вперед, вирішувати проблеми, якими ніхто не займався десятиріччями», – каже прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман вважає, що попри позитивні наміри уряду, є спроби відкинути зміни назад.

«Вчора сталася чергова загроза реформі охорони здоров’я. Багато десятирічь ніхто не брався за зміни цієї системи. Тому українці нині мають величезні проблеми з якістю медицини, а лікарі із зарплатою. Що ми почали робити? Створили команду професіоналів на чолі із Уляною Супрун, які безкомпромісно готові боротися з тіньовими схемами, вичищати систему тощо», – зазначає прем’єр-міністр.

З першого дня роботи команду Уляни Супрун – атакують, обурюється Володимир Гройсман.

«На них намагаються повісити все те, що не було зроблено двадцять років тому. Я вважаю, що це неприйнятно. Що ми зробили за останній час зробили в медицині? Вперше за історію України ми запустили програму «Доступні ліки» і вона працює публічно, чисто. Виписано приблизно 31 мільйон рецептів тим людям, які потребують лікування. Ми надаємо їм медикаменти безкоштовно», – говорить прем’єр-міністр.

Також Володимир Гройсман звертає увагу на закупівлю ліків, яка раніше була корумпованою.

«Той, хто контролював Міністерство охорони здоров’я, завжди домовлявся зі своїми кишеньковими фірмами. Й на двадцять-тридцять та більше відсотків купував дорожче ліки для громадян. Команда Супрун зруйнувала цю систему при підтримці уряду і ми почали закупку в іноземних організацій. Тобто у першоджерел або у фірм зі світовим ім’ям», – наголошує прем’єр-міністр.

Разом із командою Уляни Супрун почалося будівництво кардіологічних центрів по всій Україні, розповідає Володимир Гройсман.

«Сьогодні рятують сотні тисячі життів людей, які раніше помирали. Ми завершуємо будівництво дитячого центру «Охматдит», почали добудовувати лікарні в регіонах, а також змінювати первинну ланку медицини. Нині у насідок реформи, п’ятнадцять-двадцять тисяч отримують лікарі, які працюють у цій системі, а раніше – п’ять-шість. З другого півріччя цього року всі дослідження в лікарні будуть безкоштовні. Це теж, можливо, комусь не подобається. Втім, це єдині елементи, які створять для людей нормальну систему», – запевняє прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман наголошує: уряд не винний у тому, у якому стані перебувають міські лікарні.

«Вибачте, але якщо в лікарні неремонтована палата – це аж ніяк не заслуга Уляни Супрун, яка декілька років працює в нашій системі. Наше завдання дати можливості для відновлення, закупити нове обладнання. Як правило, лікарні є у власності або районів, або міст, а не держави. Але ми через запровадження Національної служби охорони здоров’я, контрактної форми роботи з лікарями, лікарнями змусимо їх надати людям якісну послугу», – каже прем’єр-міністр.

Крім того, Володимир Гройсман звертає увагу на несправедливість системи у контексті заяви проти Уляни Супрун.

«Я бачу тренд, що звинувачують тих, хто хоче щось змінити. Борються проти тих, хто змінює, а не проти тих, хто довів систему до поганого стану. Та нас це не зупинить. В нас великі плани щодо зміни системи в медицині. Ми повністю підтримуємо і Уляну Супрун і команду Міністерства охорони здоров’я. Для того, щоби отримати нову якісну медицину, треба ще багато зробити. Ми обов’язково будемо відстоювати правду у судах. Вчора я дав доручення і Мінюсту, і секретаріату уряду підготувати відповідні звернення, аби відновити справедливість», – додає прем’єр-міністр.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва пояснив своє рішення тимчасово заборонити Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.

Джерело: zik.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.