Порошенко підписав закон про перехід релігійних громад. Про що в ньому йдеться?

02658

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», прийнятий Верховною Радою України 17 січня 2019 року.

Про це йдеться на сайті президента.

Закон вступає в силу на наступний день після його публікації. Він уточнює поняття «релігійна громада» і спосіб зміни її підпорядкованості.

Також у ньому вказується, що для того, щоб змінити підпорядкованість, громада повинна провести загальні збори. Якщо рішення підтримає не менше двох третин членів релігійної громади — воно вважається прийнятим. Зміни повинні бути внесені в статут і завіряються підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

Про що ще йдеться в законі?

  • зміна підпорядкованості релігійної громади не впливає на питання права власності та інших прав таких релігійних громад;
  • частина громади, незгодна з рішенням про зміну підпорядкованості, може утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником (користувачем);
  • не обов’язково повідомляти державні органи про створення релігійної громади, за винятком випадків, коли необхідно оформити діяльність юридичної особи;
  • заборонено вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна релігійній організації (продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність і управління інших осіб) до остаточної зміни підпорядкованості громади.

В кінці грудня 2018 року депутати Ради прийняли закон, який зобов’язує УПЦ Московського патріархату вказати у назві церкви належність до Російської православної церкви.

В цілому документ зобов’язує будь-які релігійні організації вказувати у своєму повному назві приналежність релігійної організації до керівного центру, якщо він розташований за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину її території.

The Бабель

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.