Томос для України: в УПЦ КП очікують на якнайшвидше проведення Об’єднавчого собору

02392

Українська православна церква Київського патріархату очікує деталей та офіційної інформації стосовно прийнятого Синодом Вселенського патріахрату рішення.

Також в УПЦ КП заявили, що очікують найшвидшого проведення Об’єднавчого собору для обрання предстоятеля і затвердження статуту.

“Київський Патріархат висловлює сподівання, що спільними зусиллями всіх залучених до процесу сторін невдовзі буде успішно завершено підготовчу роботу, Собор збереться і ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання Предстоятеля Церкви та затвердження Статуту”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Священний Синод Вселенського патріархату в Стамбулі остаточно затвердив томос для надання автокефалії УПЦ.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві ставропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.

15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем. Тепер за молитву в “заборонених” храмах Константинопольського патріархату священнослужителів РПЦ чекає покарання, а віруючі будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносини з РПЦ і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.