У Франції тисячі водіїв протестують через високі ціни на пальне

02354

По всій Франції близько 50 тисяч людей перекривають дороги та магістралі на знак протесту проти високих цін на пальне. Під час протестів загинула одна людина.

У Франції у суботу, 17 листопада, тисячі водіїв протестують через високі ціни на пальне. За даними міністра внутрішніх справ Крістофа Кастанера, участь в понад тисячі протестних акцій беруть близько 50 тисяч людей, які блокують дороги та автомагістралі. За інформацією поліції, загальнонаціональні протести мають відбутися у понад 600 містах.

Акції у столиці триватимуть весь день – там демонстранти планують їхати на дуже низькій швидкості, перешкоджаючи тим самим руху, повідомляє агенція AFP. На Єлисейських полях група приблизно з 50 людей вимагала відставки президента Еммануеля Макрона.

Більшість акцій, організованих протестною ініціативою “Жовті жилети” відбувається відносно спокійно. Втім через нещасний випадок під час протесту поблизу Гренобля загинула одна жінка. Очільник МВС також повідомив про кількох травмованих в інших регіонах, включаючи одного поліцейського в південному місті Грасс поблизу Ніцци, якого поранили водії, що намагались пробитися через блокаду. “Ми перебуваємо у максимальній готовності”, – заявив Кастанер. Він додав, що поліція забезпечує, щоб перекритими були не усі дороги.

У протестних акція беруть участь десятки тисяч людей по всій Франції У протестних акція беруть участь десятки тисяч людей по всій Франції

Протестний рух спрямований проти плану уряду щодо подальшого збільшення податків на пальне у 2019 році. Учасники протестів заявляють, що підвищення податку спричинило ріст цін на пальне до рівня, який не спостерігався з початку 2000-х років. Нині один літр бензину марки “супер” у Франції коштує близько двох євро.

Протестний рух “Жовтих жилетів” користуються великою підтримкою. Згідно з даними опитування інституту Odoxa, три чверті респондентів підтримують цей рух, а 15 відсотків опитаних заявили, що готові брати участь у протестах. Опозиційні партії та профспілки також висловили підтримку демонстрантам.

DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.