У Новій Зеландії запустили в космос ракету Electron

02336
Надлегка ракета Electron вивела на орбіту шість супутників

Компанія Rocket Lab успішно провела перший комерційний запуск надлегкої ракети Electron: вранці неділі  ракета вивела на орбіту шість супутників і експериментальний апарат для тестування технологій боротьби з космічним сміттям. Компанія вела пряму трансляцію запуску, про нього також розповідає портал Space.com.

Rocket Lab відома як розробник і оператор ракети-носія Electron. Це двоступенева ракета надлегкого класу, здатна виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження масою до 225 кілограмів. Перший запуск ракети відбувся в травні 2017 року, але через неполадки в системі телеметрії він завершився невдачею. Другий, успішний запуск Electron пройшов в січні 2018 року. Тоді Rocket Lab вивела за допомогою ракети на орбіту три супутники інших компаній, а також власну сферичну кулю з 65 дзеркальними гранями, яку, як запевняють в компанії, можна було побачити неозброєним поглядом за рахунок відбиття світла від граней. Обидва запуски проводилися з єдиного на даний момент космодрому Rocket Lab, розташованого на півострові Махія на північному острові Нової Зеландії.

Перший комерційний політ Electron, який компанія назвала It’s Business Time, стартував о 16:50 за місцевим часом (7:50 по Києву). Спочатку політ був запланований на квітень, але неодноразово відкладався через проблеми з двигуном першого ступеня ракети.

Ракета вивела на орбіту шість супутників компаній Spire Global, Fleet Space Technologies, GeoOptics Inc і програми Irvine CubeSat STEM, в рамках якої каліфорнійські школярі роблять маленькі супутники. Крім того, High Performance Space Structure Systems GmbH створила для запуску експериментальний «парус» NABEO для виведення супутників з орбіти після закінчення їх місії. Наступний запуск Electron з 10 супутниками для NASA в рамках місії ELaNa-XIX запланований вже на грудень цього року.

Раніше Rocket Lab оголосила, що вибрала космодром Уоллопс в американському штаті Віргінія в якості місця будівництва свого другого стартового майданчика. Компанія має намір здійснити перший запуск ракети Electron з нового майданчика до третього кварталу 2019 року.

Rocket Lab — американська приватна космічна компанія, що має дочірній підрозділ в Новій Зеландії. Основна мета компанії полягає в розробці легких, комерційно ефективних ракет-носіїв для доставки на орбіту невеликих вантажів, таких як супутники формату CubeSat.

glavcom.ua

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.