ЄС назвав найскладніші в Україні реформи – звіт Єврокомісії

02324

У Єврокомісії опублікували звіт за 2018 рік щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Стало відомо, у яких сферах зафіксовано прогрес, а у яких – складності. Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган відзначив успіх українських реформ децентралізації, медицини, держуправління та освіти.

«Всі завжди критикують сфери, де є недоліки, і такі сфери є. Але якщо мова йде про охорону здоров’я, децентралізацію, реформу державного управління, освіту, то було досягнуто значного прогресу»

— Йоганнес Ган
Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства

Особливо важкими у Єврокомісії назвали реформи пенсійного забезпечення, охорони здоров’я та освіти. У судовій реформі та у боротьбі з корупцією в ЄС помітили прогрес, але вказали, що він повільний.

«Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) ініціювало 644 провадження щодо корупції на вищому рівні. Однак частка вироків за цими справами залишається дуже низькою, на рівні 21 справи, тоді як гігантська більшість справ заблокована в судах загальної юрисдикції в Україні. До сих пір жодного чиновника не було засуджено за корупцію»

У Європі наполягають, що вибори президента і парламенту не повинні вплинути на реформи. Важливо, щоб Україна посилила антикорупційні ініціативи у цей період. Що стосується економіки, ситуація «стабільна, але хитка» внаслідок майбутніх виплат України за зовнішніми боргами.

Нагадаємо, наприкінці лютого Кабмін і Рада схвалили «дорожню карту» виконання Асоціації з ЄС.

Однак нещодавно у ЄС звинуватили Україну в гальмуванні реформ і відмовили у фінансуванні на 50 млн євро.

UA.NEWS

Фото: radiosvoboda.org


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.