Іран пообіцяв опір “найжорсткішим санкціям” США

02999

Іран заявив, що не підкориться санкціям США, які Вашингтон відновив проти нього у понеділок, назвавши спробу Сполучених Штатів обмежити ракетну та ядерну програми Тегерана і послабити його вплив на Близькому Сході “економічною війною”.

“Сьогодні ворог (Сполучені Штати. – Ред.) націлився проти нашої економіки … головною метою санкцій є наш народ”, – цитує агентство Reuters президента Ірану Хасана Рухані.

“Америка хотіла скоротити до нуля продажі нафти в Ірані … але ми будемо продовжувати продавати нашу нафту … щоб зламати санкції”, – сказав Рухані.

За його словами, санкції США – незаконні та несправедливі. “Це економічна війна проти Ірану, але … Америка повинна зрозуміти, що вона не може використовувати мову сили проти Ірану … Ми готові протистояти будь-якому тиску”, – сказав він.

 Повторюючи позицію Ірану щодо ненадійності адміністрації Трампа як переговорної сторони, Рухані сказав: “Проведення переговорів для нас не є проблемою – лише якщо інша сторона поважає свої зобов’язання та обіцянки”.

США відновили санкції проти Ірану, скасовані в рамках ядерної угоди 2015 року, яку уклала адміністрація президента Барака Обами та п’ять інших світових держав. Пакет санкцій зачіпає експорт нафти, міжнародні перевезення та банківський сектор.

У санкційному списку США щодо Ірану понад 700 фізичних осіб, компаній, морських і повітряних суден, включно з найбільшими банками та компаніями з експорту нафти.

Відновлення санкцій є частиною більш широких зусиль президента США Дональда Трампа змусити Іран продовжити обмежувати його ядерну і ракетну програми, а також припинити підтримку його “сил-маріонеток” в Ємені, Сирії, Лівані та інших частинах Близького Сходу.

Європейська правда

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.