Журналісти звинуватили Семочка у корупції та зловживаннях. Чим це обгрунтовано і чи відсторонять розвідника від посади

02931

Для відсторонення від посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка немає правових підстав. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Незважаючи на це, Служба безпеки України проводить внутрішнє розслідування щодо посадовця, повідомив глава Служби зовнішньої розвідки Єгор Божок. За його словами, Семочко також не позбавлений допуску до державної таємниці.

Питання щодо корупційної діяльності Семочко розглянули в комітеті Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

Впливові особи

За Семочком стоять поважні особи країни, тому знімати його з посади ніхто не збирається, розповів заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак. Народні депутати теж не можуть з ним нічого зробити, додав він.

Семочко працював в структурах СБУ з часу її заснування, у тому числі в Криму

Зрозуміло, що Семочко не буде відсторонений, зазначив журналіст-розслідувач Денис Бігус після засідання комітету.

У програмі Наші гроші з Денисом Бігусом оприлюднили інформацію про те, що родина Семочка нібито має російське громадянство та дороге майно. Водночас Бігус висловив сподівання, що його команда незабаром розпочне спілкування щодо цієї історії із правоохоронцями.

Як відомо, 45-річний Сергій Семочко працював в структурах СБУ з часу її заснування, у тому числі в Криму. Після анексії півострова він очолив одне з управлінь Служби безпеки в Києві.

Першим заступником Служби зовнішньої розвідки його призначив президент в липні цього року. І вже на початку жовтня Семочко опинився у центрі скандалу.

Що з’ясували розслідувачі

Сергій Семочко став головним фігурантом розслідування команди Дениса Бігуса, оприлюдненого у програмі Наші гроші. Чиновника звинуватили у корупції і зловживаннях. За даними журналістів, попри відсутність значних доходів останніми роками, сім’я Семочко володіє елітними будинками під Києвом загальною вартістю близько 8 млн доларів.

 

Сам розвідник, згідно з розслідуванням, мешкає у Козині у будівлі площею більше 300 кв. метрів, яка була придбана на ім’я його дружини Тетяни Лисенко, яка має російський паспорт. Так само російські паспорти мають її діти від попереднього шлюбу – Анастасія Котон та Станіслав Лисенко. Два будинки в Козині має також Анастасія Котон.

За даними журналістів, загального доходу та майна родини Семочка не вистачило б навіть на половину такого будинку в Козині. Розслідуванням зацікавилися правоохоронці.

Інформацію щодо статків Семочка пообіцяло перевірити НАБУ в рамках провадження про незаконне збагачення

СБУ повідомила, що почала перевірку інформації з розслідування в рамках кримінального провадження про державну зраду. А інформацію щодо статків Семочка пообіцяло перевірити НАБУ в рамках провадження про незаконне збагачення.

Після цього перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко дав інтерв’ю українському телеканалу Zik. В ньому він заявив, що власні статки та статки його родини були задекларовані. Також він зазначив, що не має російського громадянства та разом з родиною на постійній основі живе в Україні.

У соцмережах інтерв’ю Сергія Семочка викликало потужнішу реакцію, ніж саме розслідування. Від насмішок до нищівної критики.

Користувачі зазначили, що на початку інтерв’ю склалося враження, що Семочко читає текст в студії з суфлера, його аргументи непереконливі, а паспорт дружини, який він продемонстрував глядачам, не виглядає справжнім документом.

НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.