Європейський суд: Польща має призупинити дію суперечливого судового закону

02932

Польща повинна негайно призупинити застосування нового закону, який змусив деяких суддів Верховного Суду до дострокового виходу на пенсію та відновити на посадах тих, хто їх вже залишив.

Таке рішення у п’ятницю виніс Європейський Суд, повідомляє Reuters.

Судова заборона, винесена Європейським судом на прохання виконавчого органу ЄС Європейської комісії, є ударом для правого керівництва Польщі,  яке цього місяця кинулося призначати нових суддів.

“Польща повинна негайно призупинити застосування положень національного законодавства, що стосуються зниження пенсійного віку для суддів Верховного Суду”, – йдеться у заяві Європейського суду.

 “Порядок заступника Голови Суду полягає у застосуванні, з зворотним наслідком, до суддів Верховного Суду, на який поширюються ці положення”, – сказано в ньому.

На початку жовтня Європейська комісія в середу направила до суду ЄС у Люксембурзі скаргу на Польщу через ухвалення суперечливого закону про Верховний суд.

На погляд Єврокомісії, положення закону про Верховний суд, що відправляють частину суддів на пенсію, загрожують незалежності судової системи в Польщі.

Новий польський закон про Верховний суд, ухвалений у квітні цього року, зобов’язує суддів Верховного суду виходити на пенсію не у 70, а в 65 років. У результаті третині суддівського складу суду включно з його головою загрожує відставка.

Європейська правда

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.